Wolontariat

Działania naszej Fundacji i Stajni nie byłyby możliwe bez pracy wolontariuszy.

To oni pomagają w opiece nad końmi, wspierają instruktorów, dbają o porządek w stajni i boksach, są przy wszelkich wydarzeniach począwszy od urodzinek i wycieczek szkolnych przez półkolonie aż po cykliczne imprezy typu Hubertus. Ich pomoc jest niezastąpiona. 

Nabór na wolontariuszy trwa bez przerwy, cały rok. Jeśli chcecie doszkalać swoją jazdę konną, poznać zakamarki Stajni, nauczyć się podstawowej obsługi konia (codziennej pielęgnacji, karmienia, siodłania) i wszystkiego co wiąże się z koniem – zapraszamy do Stajni Pociecha. Najważniejsze są chęci. Zgłoś się bezpośrednio do biura Fundacji, prześlij info na media@pociechom.org.pl bądź zadzwoń 537 24 26 28. 

wolontariat

Nasi Drodzy Wolontariusze !!

Dziękujemy Wam za bezinteresowną pomoc, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Wsparcie, jakie udzielacie Fundacji, naszym podopiecznym oraz konikom ma ogromną wartość, a poświęcony czas jest bezcenny. Dzięki Wam na twarzach naszych dzieci niejednokrotnie pojawił się uśmiech, który jest najlepszym odzwierciedleniem Waszej pracy. Jeszcze raz dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Oto kilka dowodów jak świetnie wolontariusze spędzają czas w naszej Stajni 🙂

 

Fundacja Pociechom szuka również odpowiedzialnych, słownych i sumiennych wolontariuszy do asysty przy zajęciach hipoterapii.

Wymagania:
– podpisanie umowy wolontariackiej (osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców),
– podstawowe umiejętności opieki nad koniem – czyszczenie, siodłanie, kiełznanie (mile widziane doświadczenie w pomocy przy koniach),
– umiejętność prowadzenia konia w ręku na wędzidle i w kantarze (z obu stron),
– wysoka kultura osobista,
– solidność i punktualność.

W zamian oferujemy:
– naukę i doskonalenie jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej,
– miłą atmosferę – piękne i niezapomniane tereny,
– możliwość spędzania nieograniczonego czasu przy koniach, poznawania tajników zootechniki, jeździectwa, a także rozwijanie zainteresowań w zakresie psychologii, pedagogiki i fizjoterapii.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny z Fundacją.