Aktualności

Warsztaty ekologiczne w wakacje

Warsztaty ekologiczne w wakacje

Niezmiernie nam miło, że Fundacja Pociechom bierze udział w projekcie: Działania rozszerzające i uzupełniające ofertę edukacyjną Warszawskiego Programu „Lato w Mieście” 2017 dofinansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Od ubiegłego tygodnia do końca wakacji dzieci z Warszawskich Placówek Edukacyjnych uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach na terenie Fundacji Pociechom. Tym razem zaproponowaliśmy młodym Warszawiakom warsztaty ekologiczne.

Wszystkie dzieci podczas warsztatów ekologicznych mają okazje skorzystać ze Przyrodniczej Ścieżki Edukacyjnej „Bliżej Natury”, którą dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W poniedziałki dzieci wyruszają w podróż w poszukiwaniu ptaków, dowiadują się jakie są gatunki chronione ptaków w Polsce, jak wyglądają budki lęgowe. Podczas drugiej połowy zajęć uczestnicy przygotowują poidełka z gliny dla ptaków, które zabierają ze sobą.

We wtorki proponujemy warsztaty ogrodnicze. Podczas tych zajęć dzieci odnajdują na terenie Fundacji Pociechom różnego rodzaju rośliny chronione – od zawilców, konwalii, barwinka, poprzez czosnek niedźwiedzi czy bluszcz. Na następnej godzinie dzieci tworzą w doniczkach swój mały ogród, który zabierają ze sobą.

Środy należą do królestwa wikliny. Pierwsza część zajęć poświęcona jest na spacer po naszym wiklinowym królestwie oraz sadzenie wikliny. Kolejna część warsztatów polega na nauce plecenia wiklinowych przedmiotów lub ozdabianiu wiklinowych ozdób.

We czwartki królują u nas konie. Każda z grup będzie miała okazję dowiedzieć się, jak czyści się konie, wziąć udział w oprowadzance na koniu oraz zajęciach plastycznych i konkurencjach sportowych związanych z końmi.

Piątek to dzień ekologa. Dzieci zdobywają wiedzę z zakresu segregowania śmieci, niebezpieczeństw związanych z wyrzucaniem śmieci w nieodpowiednie miejsca oraz zasad recyklingu. Dodatkowo każde dziecko bierze udział w tworzeniu ekologicznych gadżetów, które później może zabrać ze sobą do domu.

Miejsca na warsztaty ekologiczne rozeszły się jak świeże bułeczki. Wszystkie zajęcia zostały już zamówione przez poszczególne placówki edukacyjne. Zapraszamy Was do śledzenia na Facebooku fotorelacji z warsztatów.

Zajęcia ruszyły pełną parą. Pierwsi uczestnicy zadowoleni i zapoznani z ekologią, recyklingiem oraz zarażeni miłością do koni. Czekamy na następne dzieci. Czego tym razem nauczą się młodzi Warszawiacy? Jakie warsztaty ekologiczne przypadną im najbardziej do gustu? Sami jesteśmy ciekawi. Obiecujemy dać Wam znać za jakiś czas.

Leave a Comment (0) ↓