Nauka jazdy konnej

Nauka jazdy konnej

Zapraszamy na naukę jazdy konnej do Stajni Pociecha

Nasza Stajnia prowadzona jest przez Fundację Pociechom, która działa od 1997 roku.

Od 2012 roku mamy swoją siedzibę przy Wybrzeżu Puckim 2 w Warszawie. Co niezwykłe – pomimo położenia niemal w centrum miasta naszą Stajnię otacza dzika przyroda. Rozległy ponad czterohektarowy teren nad brzegiem Wisły, wśród drzew i łąk sąsiaduje ze Szlakiem Golędzinowskim, będącym celem rowerowych i pieszych wycieczek wielu Warszawiaków.

Budynek stajni skonstruowany jest z drewna, mieszczą się w nim przestronne boksy dla koni oraz siodlarnia. Posiadamy pomieszczenia biurowe, służbowe, zaplecze sanitarne, przebieralnię. Dysponujemy dużym placem do jazdy oraz dwoma padokami.

Poza atrakcjami jeździeckimi oddajemy naszym gościom altankę, dużo zielonej przestrzeni oraz plac zabaw dla dzieci. Wydzieliliśmy także miejsce na ognisko, które jest jedną z atrakcji podczas imprez otwartych i spotkań integracyjnych.

Stajnia jest czynna cały rok. W pogodnych miesiącach zajęcia prowadzimy na zewnątrz a zimne wiatry, deszcze czy śniegi nie są dla nas przeszkodą, posiadamy dużą halę namiotową chroniąca jeźdźców przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Ciągle się rozwijamy, dlatego planujemy sukcesywną rozbudowę naszej bazy rekreacyjnej i jeździeckiej.

Jazda na lonży

Początkujący jeźdźcy, którzy dopiero poznają tajniki współpracy z końmi jeżdżą po okręgu na lonży – kilkumetrowej linie trzymanej przez instruktora. Dzięki temu, że instruktor ma konia pod kontrolą, jeździec może skupić się na ćwiczeniach dosiadu, równowagi, odpowiedniej postawy. Jest do znakomita okazja do poznania swoich możliwości i nabycia odpowiednich nawyków, poprawienia swojej kondycji. Lonżowanie jest wstępem do jazdy samodzielnej.

jazda konna warszawa

 

Jazda w zastępie

Osoby, które poznały już podstawowe zasady jeździeckie i przeszły z powodzeniem przez lonżowanie mogą spróbować jazdy samodzielnej pod okiem instruktora w zastępie innych jeźdźców. Nie ma reguły, ile zajęć na lonży należy odbyć, aby rozpocząć jazdę swobodną. Jest to kwestia indywidualnych predyspozycji i umiejętności. Ważne jest, aby czuć się już pewnie na ujeżdżalni, gdzie trenują także inni.

nauka jazdy konnej warszawa

 

Jazda indywidualna

Wymagającym klientom, którzy cenią sobie wysoki komfort jazdy i potrzebują intensywnej współpracy z instruktorem oferujemy zajęcia indywidualne. Ich przeprowadzenie jest możliwe na każdym poziomie zaawansowania. Podczas nich instruktor i ujeżdżalnia są do wyłącznej dyspozycji klienta.

nauka jazdy konnej warszawa

 

Jazda w terenie

Dla tych, którzy cenią sobie piękne widoki i kontakt z przyrodą przeznaczyliśmy specjalną ofertę wyjazdów w teren. Klienci, którzy posiadają już umiejętności jeździeckie i czują się pewnie w siodle, mogą pod okiem jadącego obok instruktora podziwiać plenery dzikiej części Warszawy. Sąsiadujący ze Stajnią Pociecha Wał Wiślany i pobliski Szlak Golędzinowski to atrakcje, które niezależnie od pory roku przyciągają wielu Warszawiaków.

nauka jazdy konnej warszawa

Nauka jazdy konnej Warszawa