Nasze konie

Zaopiekuj się

Zostań honorowym opiekunem jednego z naszych koni zapewniając mu comiesięczne utrzymanie.

Otrzymasz wyjątkowe zdjęcie swojego podopiecznego z odbiciem jego podkowy.

Wybierz swojego ulubieńca… i skontaktuj się z Fundacją.

 

PączekPĄCZEK ( ur. 1997 r.)

Kuc uwielbiany przez najmłodszych, jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi. Należy do najstarszych mieszkańców naszej stajni. Pączek ma bardzo przyjemną pracę – jeżdżą na nim najmłodsze dzieci podczas oprowadzanek oraz imprez. Pomimo swojego sędziwego wieku, lubi pobrykać na padoku. Jest maści kasztanowo-srokatej.

 

 

Haker HAKER (ur. 2002 r.)

To doświadczony cwaniak. Wie jak robić, aby się nie narobić i jeszcze dostać smakołyki. Jest mądrym koniem o pięknych oczach. Ze względu na jego wzrost (165 cm) jeżdżą na nim głównie dorośli. W stajni jest znany jako Caco.

 

 

 

Dinar DINAR (ur. 1999 r.)

Niezwykle spokojny ogier. Uczą się na nim jeździć najmłodsi oraz początkujący dorośli. Dinar jest maści gniadej i ma 130 cm wzrostu. Ma piękną grzywę oraz wyjątkowo długi ogon.

 

 

 

RaniRANI (ur. 20.05.2007 r.)

Przyjechała do nas na początku marca 2014 roku. Jest kucem rasy felińskiej. Ma około 130 cm w kłębie. Jej szczególną cechą jest kolor skóry na obwódkach oczu i na chrapach.

 

 

 

Gienek-boxGIENIEK (ur. w 2005 r.)

Wałach o maści gniadej i około 170 cm wzrostu. W latach źrebięcych miał przykrą przygodę z gwoździem, która pozostawiła po sobie sporą bliznę. Nie przeszkadza to jednak nikomu, gdyż koń nadrabia swoją urodą oraz pięknym ruchem. Uwielbia towarzystwo innych koni. Jeżdżą na nim zarówno początkujący, jak i zaawansowani jeźdźcy.

 

 

wakatwww

WAKAT (ur. 11.02.2010 r.)

Jest to kuc rasy huculskiej maści gniadosrokatej i wzroście około 130 cm. Urodził się w SKH Gładyszów, po ogierze Nasir i matce Werbena. Z racji tego, że Wakat uwielbiał wchodzić do naszego „stawiku” niektórzy nazywają go „bagiennym potworem”.

 

 

 

NOWELKA (ur. 16.03.2010 r.)nowelka www

Huculska klaczka. Jej ojcem jest Jowal, a matką Nizina. Kobyłka jest także maści gniadosrokatej i wyróżnia się oryginalnym umaszczeniem u nasady ogona. Ciekawostką jest to, że wszystkie nasze hucuły są ze sobą spokrewnione i mają wspólnego przodka – ogiera, hodowli SK Siary, o imieniu Rewir.

 

 

 

BALTOJ, czyli BOLEK (ur. 14.05.2008r.)

To fiord, maści bułanej. Urodzony na Kujawach, jego ojcem jest Tokaj, a matką Ballada. Ma ok. 145 cm wzrostu, cudowną grzywę, jeźdźcy pięknie się na nim prezentują. W stajni nazywają go Bolek.

 

 

 

 

BAJTAR (ur. 10.05.2009 r.)

Piękny koń pełnej krwi angielskiej o gniadej maści. Brał udział w gonitwach na Torze Służewiec i stąd też jego ksywka – Wyścigówka. Bajtar został nam podarowany przez Fundację Lotto Milion Marzeń. Ten wspaniały wierzchowiec jest idealny dla doświadczonych jeźdźców.

 

 

 

POŁONIN (ur.17.05.2012 r.)

Jego rodzicami są Pędziwiatr i Puma. Ten wspaniały koń huculski o gniadej maści ma spokojny charakter i uwielbia się przytulać.

 

 

 

 

ALEX (ur. 2006 r.)

Jest to koń typu szlachetnego. Jego maść jest kasztanowata. Przebywa w naszej Stajni od 2016 r. Wspaniale sprawdza się do jazdy rekreacyjnej.

 

 

 

 

DUKAT (ur. 01.05.2013 r.)

Jest to kuc o karosrokatym umaszczeniu. Ma miłe usposobienie i piękne duże oczy. Jest idealnym towarzyszem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z końmi.