Jazda konna

Zapraszamy do Stajni Pociecha

Nasza Stajnia prowadzona jest przez Fundację Pociechom, która działa od 1997 roku.

Od 2012 roku mamy swoją siedzibę przy Wybrzeżu Puckim 2 w Warszawie. Co niezwykłe – pomimo położenia niemal w centrum miasta naszą Stajnię otacza dzika przyroda. Rozległy ponad czterohektarowy teren nad brzegiem Wisły, wśród drzew i łąk sąsiaduje ze Szlakiem Golędzinowskim, będącym celem rowerowych i pieszych wycieczek wielu Warszawiaków.

Budynek stajni skonstruowany jest z drewna, mieszczą się w nim przestronne boksy dla koni oraz siodlarnia. Posiadamy pomieszczenia biurowe, służbowe, zaplecze sanitarne, przebieralnię. Dysponujemy dużym placem do jazdy oraz dwoma padokami.

Poza atrakcjami jeździeckimi oddajemy naszym gościom altankę, dużo zielonej przestrzeni oraz plac zabaw dla dzieci. Wydzieliliśmy także miejsce  na ognisko, które jest jedną z atrakcji podczas imprez otwartych i spotkań integracyjnych.

Stajnia jest czynna cały rok. W pogodnych miesiącach zajęcia prowadzimy na zewnątrz a zimne wiatry, deszcze czy śniegi nie są dla nas przeszkodą, posiadamy dużą halę namiotową chroniąca jeźdźców przed niekorzystnymi warunkami atmosfertycznymi.

Ciągle się rozwijamy, dlatego planujemy sukcesywną rozbudowę naszej bazy rekreacyjnej i jeździeckiej.