Komu przekazać 1% podatku (i na co)?

Komu przekazać 1% podatku (i na co)?

Ferie zimowe to czas odpoczynku i regeneracji sił. Również dla niektórych podopiecznych Fundacji Pociechom był to czas przerwy w zajęciach rehabilitacyjnych. Widywaliśmy się rzadziej. Teraz wracamy już do stałego tempa, tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się koniec kolejnego roku terapeutycznego. Tym, którzy są z nami od niedawna przypominamy, że zajęcia w Fundacji Pociechom są prowadzone od kwietnia do marca kolejnego roku. Wynika to z założeń projektów, które realizujemy przy znaczącym wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wsparcie to stanowi nieocenioną pomoc umożliwiającą prowadzenie nadal bezpłatnej rehabilitacji dla naszych podopiecznych.

Zajęcia hipoterapeutyczne, jak rzadko w Warszawie, odbywają się w naszej fundacji w sposób ciągły, przez okrągły rok. To bardzo ważne dla rozwoju dziecka, by terapia była prowadzona bez przerw, w sposób systematyczny. Wszystkim chętnym zapewniamy taką możliwość. Nieustannie podziwiamy nasze Panie hipoterapeutki, którym niestraszne są zimowe warunki pracy. Mimo to, zima odstrasza część naszych podopiecznych i zawieszają bądź ograniczają terapię na ten okres.

Alternatywą dla hipoterapii prowadzonej na zewnątrz jest drewniany budynek – lonżownik, który chroni przed wiatrem, śniegiem i deszczem. Naszym długoletnim marzeniem jest budowa właśnie takiego miejsca. Niestety, takie wydatki nie mogą być pokryte z PFRON-u gdyż tego typu koszty inwestycyjne nie uzyskują dofinansowania. Dlatego też zwracamy się do Państwa, naszych Sympatyków, o wsparcie tej ważnej i potrzebnej inicjatywy. Poprawi ona wielokrotnie jakość prowadzonej terapii uniezależniając ją od warunków atmosferycznych.

Od dawna zabiegaliśmy o wydanie wszelkich niezbędnych pozwoleń i zgód na budowę lonżownika. Szczęśliwie, pod koniec 2016 r. dokonaliśmy wszystkich formalności. Równocześnie zwracaliśmy się o pomoc – materialną bądź finansową – by móc przeprowadzić tę inwestycję. Dzięki firmie AkzoNobel, Fundacji LOTTO Milion Marzeń oraz pozostałym darczyńcom zebraliśmy już ponad połowę środków na ten cel.

Teraz zwracamy się także do Państwa o rozważenie możliwości wsparcia naszych działań. Pokładamy wielką nadzieję w tym, iż wpłaty z 1% podatku umożliwią zebranie brakującej sumy. Jeżeli zastanawiają się Państwo komu przekazać 1% podatku, prosimy o wpłaty dla Fundacji Pociechom –

– nasz nr KRS to 0000058357.

Jeżeli dysponują Państwo materiałami bądź usługami niezbędnymi do powstania lonżownika, również przyjmiemy je z wdzięcznością. Nasz projekt zakłada konstrukcję nieocieplaną. Istnieje możliwość dalszego jego wzmocnienia i ocieplenia, są to jednak koszty przewyższające nasze siły. To Państwa hojność we współtworzeniu tego projektu umożliwi wspieranie rozwoju dzieci w możliwie najlepszych warunkach. Wierzymy, że to marzenie już w tym roku stanie się rzeczywistością, będąc udziałem wielu otwartych serc.

Oto projekt naszego lonżownika:

Serdecznie dziękujemy za Państwa wpłaty 1%!