1% podatku

1 podatku

Pit 2017

Przekaż 1% podatku na konia do hipoterapii

dla dzieci z niepełnosprawnościami

Fundacja „POCIECHOM” – BO KAŻDY ZASŁUGUJE NA RÓWNY START

Chodzenie, skakanie, bieganie wydają Ci się dziecinną igraszką? Nawet nie wiesz, jakie masz szczęście. Dla podopiecznych naszej fundacji to często szczyt marzeń i cel, którego osiągnięcie okupione jest setkami godzin intensywnych ćwiczeń. Fundacja POCIECHOM.ORG.PL robi wszystko, aby pomóc osiągnąć to szczęście, bo wierzymy, że każdy zasługuje na równy start w dorosłe życie.

Nasza fundacja powstała z myślą o niepełnosprawnych dzieciach, które pod okiem naszych specjalistów mogą postawić swoje pierwsze kroki, obdarzyć rodziców pierwszym, słonecznym uśmiechem, czy zjeść samodzielnie posiłek. Dla takich chwil istniejemy.

Osiągamy je poprzez m.in. hipoterapię, integrację sensoryczną, trening funkcjonowania codziennego, czy terapię psychologiczną. Każdego roku organizujemy tysiące godzin rehabilitacji z dziećmi, pobudzamy ich rozwój psychoruchowy, ich chęć poznawania świata, a przede wszystkim uczestniczymy w kolejnych sukcesach na drodze do osiągnięcia przez nie samodzielności.

Zawsze są to efekty ciężkiej pracy naszych Maluchów, tysięcy godzin zajęć i doświadczenia naszych specjalistów, którzy oddają serce wszystkim naszym podopiecznym. A nie jest ich mało. Każdego roku bierzemy pod skrzydła około 200 małych pacjentów. Jednak to jedynie kropla w morzu, potrzebujących jest znacznie więcej.

Przekazując 1% swojego podatku fundacji pociechom.org.pl, pomożesz nam zwiększyć nasze możliwości. Uszczęśliwisz kolejne dzieci, dla których mały krok to wielki sukces.

 

Wspomóż nas w budowaniu tej przyjaźni!

Przekaż 1% podatku na nowego konia w działalności statutowej Fundacja Pociechom

Nasz KRS: 0000058357

Nazwa: Fundacja Pociechom

→ Tutaj przeczytasz o apelu na 2018 r. ←

 

 Dlaczego jeszcze warto nas wspomóc?

W 2017 roku: 

 • pozyskaliśmy kolejne dofinansowanie do projektu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;
 • z nieodpłatnej rehabilitacji skorzystało u nas ponad 160 dzieci;
 • udzieliliśmy łącznie ok. 5900 godzin wsparcia;
 • rozszerzyliśmy rehabilitację dzieci z 5 na 9 metod: oprócz Hipoterapii, Integracji Sensorycznej, Metody Dobrego Startu, Logopedii oraz Biofeedbacku oferujemy Terapię Ręki, Terapię Psychologiczną, Trening Funkcjonowania Codziennego oraz Warsztaty Młodego Odkrywcy Przyrody;
 • przeprowadziliśmy szereg bezpłatnych warsztatów ekologicznych w ramach projektów „Lato w Mieście” oraz ” I Warszawski Pozarządowy Tydzień Edukacyjny”, współfinansowanych przez m. st. Warszawa;
 • mamy nadzieję, że uszczęśliwiliśmy wiele dzieci zajęciami w stajni, oprowadzankami konnymi oraz zapewnieniem przyjaznego miejsca na zorganizowanie urodzin;
 • kontynuowaliśmy naukę jazdy konnej dla małych i dużych;
 • zakupiliśmy nowego konia „Dukat”
 • jak co roku organizowaliśmy „Wakacje w siodle” dla dzieci i młodzieży;
 • wybudowaliśmy kolejną altanę rekreacyjną z przeznaczeniem na zajęcia i warsztaty dla dzieci;
 • po raz kolejny świętowaliśmy obchody Hubertusa;
 • otrzymaliśmy solidne wsparcie od naszych wolontariuszy, za które z serca dziękujemy;

Chcąc wesprzeć działalność Fundacji Pociechom poprzez przekazanie 1% podatku należy w zeznaniu podatkowym podać nasz nr KRS: 0000058357. Rozliczenia podatkowego za 2017 r. można dokonać zarówno w formie papierowej jak też elektronicznej.

Poniżej odnośnik do strony za pomocą której mogą się Państwo rozliczyć szybko i wygodnie, bez instalowania programu do rozliczeń na swoim komputerze, zapraszamy do skorzystania z programu . Możliwość tą zapewnia bezpłatnie program pitax.pl, który promuje przekazywanie 1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego:

Wesprzyj naszych podopiecznych

W Fundacji Pociechom wspieramy również naszych podopiecznych, którzy zbierają 1% podatku na rehabilitację i leczenie własne. Więcej informacji o Antosiu , który chce dalej się rozwijać znajdziecie klikając na zdjęcia chłopca:

Zdjęcie Antoniego na koniu

1% podatku dla Antoniego


1% podatku na rehabilitację – Fundacja Pociechom